1.ROTA (Ballıpınar Köyü-Kirazlı Manastırı)

9,4 km / 366 m

Ballıpınar'dan başlayarak Kirazlı Manastırı'nda biten yürüyüş yolu toplam 9,4 km'dir. Rotanın başlangıç yüksekliği 5 m, bitiş yüksekliği 182 m, en yüksek noktası ise 366 m'dir. Ballıpınar - Kirazlı Manastırı rotası orta zorlukta bir parkur olup, rota orman yollarından ve patikalardan devam ederek Kirazlı Manastırı'nda sona ermektedir.

Orta

Erdek Belediyesi

2.ROTA (Tatlısu Köyü-Kirazlı Manastırı)

8,5 km / 435 m

Tatlısu'dan başlayarak Kirazlı Manastırı'nda biten yürüyüş yolu toplam 8,5 km'dir. Rotanın başlangıç yüksekliği 10 m, bitiş yükseliği 180 m, en yüksek noktası ise 435 m'dir. Rota üzerinde 10m yüksekliğinde ve oldukça güzel bir manzara seyri imkanı sunan bir adet seyir terası bulunmaktadır. Tatlısu - Kirazlı Manastırı rotası kolay düzeyde bir parkur olup, rota orman yollarından ve patikalardan devam ederek Kirazlı Manastırı'nda sona ermektedir.

Kolay

Erdek Belediyesi

3.ROTA (Kyzikos Hadrian Tapınağı-Amfiteatr-Tatlı Su Köyü)

11 km

Hadrian Tapınağı'ndan başlayarak Amfiteatr'dan geçen ve Tatlısu köyünde biten yürüyüş yolu toplamda 11 km'dir. Kyzikos - Tatlısu rotası kolay düzeyde bir parkur olup, rota köy yollarından ve patikalardan devam ederek Tatlısu'da bitmektedir.

Kolay

Erdek Belediyesi

Bağlantılar