1.ROTA (Gülsümana-Eybek Zirve-Hanlar Mevkii)

14,5 km / 472 m

Gülsüm Ana mevkiinden başlayarak Eybek Dağı zirvesinden geçen ve Hanlar mevkiinde biten yürüyüş yolu toplam 12km'dir. Rotanın başlangıç yüksekliği 640m, bitiş yüksekliği 706 m'dir. Rotanın en yüksek noktası 1268 m ile Eybek Dağı zirvesidir. Gülsüm Ana-Eybek-Hanlar rotası zor bir parkur olup, rota orman yollarından ve patikalardan geçmektedir. Rota üzerindeki orman yangın gözetleme kulesinde ve Eybek Dağı zirvesinde harika bir manzara seyri imkanı bulunmakta ve Edremit Körfezi de rahatlıkla izlenebilmektedir.

Zor

Edremit Belediyesi

2.ROTA (Hanlar Mevkii-Handere Mevkii)

17 km / 709 m

Hanlar mevkiinden başlayarak Handere mevkiinde biten yürüyüş yolu toplam 17 km'dir.Rotanın başlangıç yükseliği 709 m, bitiş yüksekliği 278 m'dir. Rotanın en yüksek noktası 895 m'dir. Hanlar-Handere rotası zor düzeyde bir parkur olup, rota orman yollarından ve patikalardan devam ederek Handere mevkiinde sona ermektedir.

Zor

Edremit Belediyesi

3.ROTA (Ormanevi-Atyakası Zirve)

8 km / 764,5 m

Orman evinden başlayarak Atkayası tepesinde biten yürüyüş yolu toplam 8 km'dir. Rotanın başlangıç yüksekliği 394 m, bitiş yüksekliği 1135 m, ortalama yüksekliği ise 764,5 m'dir. Orman Evi-Atkayası rotası zor bir parkur olup, rota orman yollarından ve patikalardan geçerek Atkayası tepesinde sona ermektedir.

Zor

Edremit Belediyesi

4.ROTA (Altınoluk-Darıdere Tabiat Parkı)

23,8 km / 485 m

Altınoluk - Darıdere Tabiat Parkı rotası zor bir parkur olup, rota orman yollarından ve patikalardan geçerek Darıdere Tabiat Parkı'nda sona ermektedir.

Zor

Edremit Belediyesi

Bağlantılar